Ford Kar Otomotiv - Fiesta
Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknolojiler Fiesta'da
Akıllı fikirler, zarafetle buluştu! Heyecan uyandıran dış tasarımından, ince bir zevkin ürünü iç tasarımına kadar her çizgisinde Fiesta göz kamaştırıyor... Fiesta, yenilikçi ve kullanışlı teknolojik özellikleri ile hayatınızı kolaylaştırmak üzere daha da geliştirildi. Anahtarsız Giriş sistemi sayesinde anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu düşünmenize artık gerek yok! Fiesta’nızın anahtarı cebinizde ya da çantanızda olduğu müddetçe  aracınızı çalıştırmak için FordPower çalıştırma düğmesine basmanız yeterli. Bununla birlikte Sony müzik sistemiyle sunulan Sesli Kontrol Sistemi sayesinde elinizi direksiyondan kaldırmadan otomatik klimayı ve müzik sistemini kontrol edebiliyor, Bluetooth® özelliği ile de telefonunuzla arama yapılabiliyor, gelen aramaları cevaplandırabiliyorsunuz. Üstelik hepsi Türkçe!
Gövde Tasarımı
Ford'un kinetik tasarımı, hareket halindeki enerjiyi kullanır ve Fiesta bu tasarımın özünü yansıtır.
Fiesta Titanium - İç Tasarım
İç Tasarım
Fiesta’nın direksiyonuna geçtiğinizde çekici gösterge paneli ve ön panel ilk anda dikkatinizi çekecek.
FordPower Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
Anahtarsız Giriş & FordPower Çalıştırma Sistemi
Fiesta’nıza doğru yönelirsiniz, kapıya yaklaşarak kapı koluna dokunursunuz ve aracınızın kapı kilitleri otomatik olarak açılır. Anahtarınız yanınızda olduğu müddetçe Fiesta'nız sizi tanıyor. Bununla birlikte FordPower anahtarsız çalıştırma düğmesi sayesinde tek bir dokunuşla aracınızı çalıştırabiliyorsunuz...
Sony Muzik Sistemi
Sony Müzik Sistemi
Radyo yayınlarında duyulan parazit, hışırtı ya da ses düzeyindeki iniş çıkışlar herkesi rahatsız eder. Üstün ses kalitesine sahip Sony müzik sistemi ve özel anteni sayesinde artık o günler geride kaldı! Sistem, frekans çakışmalarını ve sinyal hatalarını süzerek benzersiz bir ses kalitesi sağlıyor. Fiesta’nızla müzik dinlemenin keyfine varın...
Elektrikli katlanan sinyalli yan aynalar
Gövde Rengi, Elektrikli, Isıtmalı, Sinyalli, Katlanabilir Yan Aynalar
Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar sayesinde aracınızı dar yerlerde park etmek çok daha kolay.

Bluetooth® logosu
Bluetooth®* & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
Fiesta'nızla Otomatik Klima ve Radyo/CD & MP3 Çalar, artık sesli komutlarla Türkçe olarak kontrol edilebiliyor. Ayrıca, Bluetooth® özelliği ile sürüş esnasında ellerinizi direksiyondan ayırmadan telefonunuzla arama yapabiliyor ve gelen aramaları cevaplayabiliyorsunuz.
Ford Kolay Yakıt Sistemi
Ford Kolay Yakıt Sistemi
Benzinli ve dizel pompaların farklı boyutta olan uçlarını ayırt edebilen sisteme sahip Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt doldurmanız engelleniyor.
Fiesta müzik çalar bağlantısı
MP3 ve USB Bağlantısı
Müzik sistemi bağlantı noktası (Aux-in) ve USB bağlantısı sayesinde harici müzik çalarınızı Fiesta'nızın müzik sistemine entegre edebiliyorsunuz. USB bağlantısı tüm Fiestalarda standart olarak sunulmaktadır.
Ford Fiesta
Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Ön Farlar
Sürüş sırasında yola odaklanmanızı sağlayan özellikleri ile Fiesta, araç içi sürücü konforunu üst noktaya taşıyor.
Euro NCAP
Euro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız
Fiesta, yetişkin yolcuların korunmasında Euro NCAP değerlendirmesinde 5 yıldızla en yüksek puanı almıştır.
Ford Fiesta - Gecikmeli Sönen Ön Farlar
Gecikmeli Sönen Ön Farlar
Fiesta’da sunulan gecikmeli sönen ön farlar ile yürüyüş yolunuz aydınlanıyor. Ford Fiesta çekici ve aynı zamanda zeki – karşı koymak mümkün mü!
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.
Gövde Tasarımı
Fiesta, heyecan verici dış tasarımı ve modern görünümü ile her zaman farkedilmenizi sağlıyor.

Arkaya doğru yükselerek uzanan kaslı yan gövde çizgisiyle oluşan "coupe" görünüm, tasarımının dinamik, farklı ve dikkat çekici olmasını sağlıyor. Yükseğe yerleştirilmiş cam çizgisi ve göze çarpan çamurluklar ise Ford'un "hareket halindeki kinetik enerji"sini yansıtıyor.

İç Tasarım
Sürücüyü ve yolcuyu çevrelerken kokpit hissi yaratan bir iç tasarım hayal edin. Bir de o tasarımı farklılaştıran akıcı çizgiler ve yolculuğunuza zevk katacak döşeme seçenekleriyle farklılaşan konforlu bir alan. Fiesta'nın iç tasarımı sizi büyüleyecek!
Fiesta'nın iç tasarımında yer alan her öğe, kategorisindeki en lüks ve en kaliteli malzemelerden seçilerek, yeni nesil elektronik eşyaların tasarımından ilham aldı..

Fiesta'nın iç tasarımı, sürücü ve yolculara kendilerini büyük bir araçta gibi hissettiriyor. Fiesta'nın tasarımcıları için ön taraftaki omuz ve baş mesafesinin iyileşmesi, konforun artması için önemli bir öncelikti. Çok sayıdaki geniş eşya saklama gözü ise aracın iç kısmını daha kullanışlı, pratik ve konforlu hale getiriyor.

Gelecek Sorumluluğu
Çekici araçlar tasarlarken, motorlarımızı da çevreye daha duyarlı olacak şekilde sürekli olarak geliştirerek mükemmelleştiriyoruz. Örneğin, kilometre başına sadece 110 g karbondioksit emisyonu sağlayan 1.4 ve 1.6 litrelik TDCi Duratorq dizel motorlarımız, size tasarruf sağlayabilecek grupta yer alıyor.
Çevrenin korunmasına yardımcı olmak için aldığımız bir diğer önlem de araçlarımızdaki ses yalıtımında geri dönüşümlü mazeme kullanılmasıdır
İç Tasarım
Olağanüstü bir ferahlık hissi uyandıran iç hacim, cep telefonu tasarımını andıran bir ön konsol ile son derece şık bir görüntüye sahip. Ortaya çıkan sonuç, her yönden benzersiz bir iç mekan ve ayrıntılarda görülen eşsiz bir incelik! Üstelik, iç hacimde kullanılan estetik iç aydınlatma paketi ile, özenle tasarlanan bir dizi renk ve kumaş bir araya gelerek davetkâr ve konforlu bir kabin ortamı yaratılıyor.
Ford Fiesta - Müzik Sistemi ve Gösterge
İnsan Otomobil Arabirimi (HMI)
Orta konsol, çağdaş tarzı ve yenilikçi teknolojisi günümüzün cep telefonlarına eş, son derece gelişmiş ve çok fonksiyonlu bir birim. Son derece ileri bir teknolojinin kullanıldığı bu kumanda merkezi, aracınızdaki bütün sistemlere hâkim olmanızı sağlıyor; gereken her fonksiyon, sürücü görüş alanın hemen yanında yer alan ekranda gösteriliyor. Gözünüzü yoldan ayırmak istemediğiniz zaman da fonksiyonların birçoğunu direksiyon üzerindeki düğmelerle kontrol edebiliyorsunuz.
Sony Muzik Sistemi
Sony Müzik Sistemi
Radyo yayınlarında duyulan parazit, hışırtı ya da ses düzeyindeki iniş çıkışlar herkesi rahatsız eder. Üstün ses kalitesine sahip Sony müzik sistemi ve özel anteni sayesinde artık o günler geride kaldı! Sistem, frekans çakışmalarını ve sinyal hatalarını süzerek benzersiz bir ses kalitesi sağlıyor. Fiesta’nızla müzik dinlemenin keyfine varın...
MP3 ve USB Bağlantısı
MP3 ve USB Bağlantısı
Müzik sistemi bağlantı noktası (Aux-in) ve USB bağlantısı sayesinde, harici müzik çalarınızı Fiesta'nızın müzik sistemine entegre edebiliyorsunuz. Müzik sistemi, direksiyon simidindeki kumandalarla kontrol edilebiliyor ve çalan parça merkezi konsol ekranından görülebiliyor.
Bluetooth® logosu
Bluetooth® & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
Sesinizin gücüyle olağanüstü şeyler yapabilirsiniz. Aracınız Fiesta ise yapabileceklerinizin sınırını kolaylıkla genişletebilirsiniz... Fiesta’nızda Sony müzik sistemi ile birlikte sunulan Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemisayesinde ses komutlarıyla telefon edebilir ya da gelen aramaları yanıtlayabilir, radyo kanalını ya da CD'den çalan parçaları değiştirebilir veya otomatik klima üzerinde fanı güvenli bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Üstelik tümü Türkçe komutlarla...
Fiesta İç Tasarım
Otomatik Klima (EATC)
Titanium ve Sport modellerinde sunulan bu özellik, dışarıdaki hava koşulları ne olursa olsun, sıcaklığı istediğiniz derecede tutmanızı sağlıyor.
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir
Dış Tasarım
Fiesta, heyecan verici dış tasarımı ve modern görünümü ile her zaman farkedilmenizi sağlayacak!

Arkaya doğru yükselerek uzanan kaslı yan gövde çizgisinin oluşturduğu "coupe" görünüm, tasarıma dinamik, farklı ve dikkat çekici bir özellik katıyor. Yükseğe yerleştirilmiş cam çizgisi ile göze çarpan çamurluklar ise Ford'un "hareket halindeki enerji"sini yansıtıyor

Ford Kinetik Tasarım
Ford Kinetik Tasarım felsefesi, her yönüyle hareket halinde enerjiye dayanıyor. Fiesta, etkileyici sportif profiliyle bu konsepti hayata geçiriyor. Belirgin hatları, atletik omuz çizgisi ve dinamik biçimde tasarlanmış arka bölümüne kadar her çizgisi ile titizlikle tasarlanmış bir otomobil olan Fiesta, tüm bu tasarım özellikleri ile dur durak bilmeyen, atak bir otomobil etkisi yaratıyor.
Ön Izgara
Geniş, ters trapezoid ızgarası ile krom kaplı alt ızgara çerçevesi, Fiesta’nın tarzını ortaya koyan cesur ifadeyi öne çıkarıyor. Köpekbalığı burnunu ve ağzını çağrıştıran formu, heyecan verici sportif bir atılganlık duygusu yaratıyor. Kedi gözlerine benzeyen farlar, otomobile o ‘farklı yüz’ünü kazandırarak, görünümü yumuşatıyor.
Halojen Ön Farlar ve Ön Sis Farları
Geriye doğru zarif bir eğimle uzanan farlar, olağanüstü tasarımının yanında, daha aydınlık ve parlak ışığıyla gece sürüşlerinizin güvenliğini artırmak için geliştirildi.
Gövde Rengi, Elektrikli, Isıtmalı, Sinyalli, Katlanabilir Yan Aynalar
Otomobilde kullanılan bazı özellik ve ayrıntılar, kontrast renklerle çarpıcı bir etki yaratırken, bazıları da zarif bir biçimde bütünleşerek kesintisiz tasarım etkisini artırıyor. Gövde Rengi, Isıtmalı ve Sinyalli Yan Aynalar, otomobilin yarattığı duygunun kalitesini yükseltiyor. Elektrikli katlanma özelliği sayesinde tam olarak kapanan bu aynalar, park halindeyken oluşabilecek kazalardan korunuyor.
Fiesta’nızın size özel olması için donanım seviyesine bağlı olarak şık ve göz alıcı jant seçenekleri sunuyoruz.
Trend 14” Jant KapağıImage_C icon
Trend 14” Jant Kapağı
 
Titanium 15” Alüminyum Alaşım JantImage_C icon
Titanium 15” Alüminyum Alaşım Jant
 
Sport 15” Alüminyum Alaşım JantImage_C icon
Sport 15” Alüminyum Alaşım Jant


E-Broşürü indirmek için tıklayınız

 
 
Get Adobe Flash player