Ford Kar Otomotiv - Bakım Ve Onarımlar

Bakım ve Onarımlar
Ford, aracınızın üretiminde olduğu kadar bakım ve onarımına da önem verir. Son derece profesyonel servis ekip ve teknisyenlerimiz, Ford marka aracınızın performansı ve güvenli bir sürüş sağlamasının yanında, ikinci el değerini de en üst düzeyde korumanıza yardımcı olurlar. Ford Yetkili Satıcıları veya Servislerinde, aracınızın her parçasını yakından tanıyan uzman kişilerce verilen profesyonel hizmet ve kaliteli orijinal yedek parçalar sayesinde, ödediğiniz ücretin karşılığını alacağınıza emin olabilirsiniz.
 

Fordunuzun Bakımı

Ford Müşteri Memnuniyeti Döngüsü
Müşteri Memnuniyeti Döngüsü
10 Adımda Müşteri Memnuniyeti
Servis hizmetlerimizden memnun kalmanızı sağlayacak nedenleri aşağıda görebilirsiniz.
 
 
 
 
1.       Yeni aracınızı teslim ederken servisle tanıştırırız. 
2.       Servis ihtiyaçlarınızı hatırlatırız.
3.       Randevulu çalışarak size vakit kazandırırız.
4.       Aracın servise kabulunu birlikte yaparız.
5.       Tahmini fiyatlandırmamızla sürprizlere yer bırakmayız.
6.       Evinizde gibi hissedersiniz.
7.       Aracınızı ne zaman teslim alacağınızı en başta söyleriz.
8.       Kalite birinci önceliğimizdir.
9.       Yapılan işleri size açıklarız.
10.   Önceliğimiz sizin memnuniyetinizdir.
 
Ürün ve hizmetlerimizi, sizlerin görüşleri ile birlikte geliştiriyoruz
Ford Otosan olarak, tüm dünyaya yayılan Ford ailesinin bir üyesi ve Ford'un Tam Müşteri Memnuniyeti ilkesinin Türkiye'deki temsilcisiyiz.

Bu ilkemiz doğrultusunda, sunduğumuz ürün ve hizmetlerin kalitesini, hep daha iyi seviyelere ulaştırabilmek için, müşterilerimizin sesini bize aktarabilecek araştırmalar yürütmekteyiz. Bu araştırmalar içinde 1993 yılından bu yana sürdürülen Müşteri Bakış Açısı programı (MBA), sizlerle iletişimimizi güçlendiren, görüş ve beklentilerinizi bizlere ulaştıran, sizlere verdiğimiz hizmeti sizin gözünüzle değerlendirebilmek için kullandığımız çok kapsamlı bir program haline dönüştürülmüşür. 

Ford marka aracınıza sahip olduğunuz süre boyunca bizlere sizlerle iletişimde olma fırsatı sağlayan MBA, araç sahipliğiniz boyunca yaşadığınız tüm deneyimlerinizi, beklenti ve görüşlerinizi kapsamaktadır.
 
Ford'un programı yürütmekle görevlendirdiği İngiltere'deki bağımsız araştırma şirketinden belirli aralıklarla soru formu gönderilir. Bu formlar aracılığı ile bize ilettiğiniz bireysel değerlendirmeleriniz ve görüşleriniz, detaylı raporlar halinde bize ve yetkili satıcılıklarımıza sunulur. Raporlar sizin bakış açınız ile kuvvetli yönlerimizi ve iyileştirmemiz gereken alanları bizlere gösterir, önceliklerimizi ve aksiyon planlarımızı belirler.
 
Müşteri bakış açısı programı haricinde bizimle iletişime geçmek için 444 FORD / 444 3673 Ford Direkt Hattı’nı arayabilir veya iletişim formunu doldurabilirsiniz.
 
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili tüm görüşlerinizi, beklentilerinizi daha iyi karşılayabilme yönünde değerlendireceğimizden emin olunuz.
 
 
Periyodik Bakım
Periyodik Bakım
Periyodik bakım, küçük sorunların büyüyerek, yüksek maliyetli sorunlara dönüşmesini önler. Böylece hem sizi hem de aracınızı korumaya yardımcı olur.
Ford'un sunduğu üstün kaliteli bakım hizmetleri sayesinde garanti kapsamındaki haklarınızın yanı sıra aracınızın ikinci el değeri de korunmuş olur. Ford'un üstün kaliteli bakım hizmetleriyle birlikte aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi alma imkanınız da olacaktır:
 
• Rekabetçi ürün ve hizmet teklifleri
• Hızlı ve sorunsuz randevu sistemi
• Belirlenen bakım için net fiyat 
• Size en uygun zamanda araç teslimatı
• Fatura ve yapılan bakım işlemleri
 
 
Bakım Aralıkları
Periyodik Bakım Kapsam ve Süreleri
Ford marka aracınızın performansını korumak ve yüksek tamir maliyetlerini önlemek için, kilometresine ya da yıllık dönemlerine göre (hangisi daha önce dolarsa) aracınızın bakımını yaptırmanız gerekir.

Ford marka aracınız için önerilen bakım aralıklarını öğrenmek için tıklayınız.


Binek araç modelleri Periyodik Bakım Kapsam ve Süreleri dosyalarına aşağıdaki model linklerinden ulaşabilirsiniz.

 Fiesta                 • Yeni Focus                    • S-Max
 Fusion                • C-Max                            • Galaxy
 Focus                 • Mondeo                         • Kuga

Ticari araç modelleri Periyodik Bakım Kapsam ve Süreleri dosyalarına aşağıdaki model linklerinden ulaşabilirsiniz

 Ranger                             • Transit 2.2L & 2.4L 
 Transit Connect              • Transit 3.2 L
Bakım ve Onarımlar
Geri çağırma kampanyasından aracım etkileniyor mu?
Çok düşük bir olasılık da olsa güvenlik nedeniyle bazı araçlarımızı geri çağırmamız gerekirse, ya resmi araç tescil kayıtlarında ya da kendi kayıtlarımızda aracın sahibi olan kişiye ulaşarak, tamir işleminin mümkün olan en kısa sürede tamamlanmasını talep ederiz. Dilerseniz, daha fazla bilgi almak için bölgenizdeki Ford Yetkili Bayisine de danışabilirsiniz.
 
 
Bakım ve onarımla ilgili soru ve cevaplar
Bakım ve Onarımla İlgili Soru ve Cevaplar

Bakım ve onarımla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, cevabını büyük olasılıkla Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzde bulacaksınız.

 

blank image Daha fazla bilgi...

 

Diğer Hizmetler

Ford Euro Servis Ücretsiz Kaza Çekici Hizmeti
Ford müşterilerine Euro Servis'den yeni bir hizmet: Ücretsiz Çekici Hizmeti 

Ford Euro Servis güvencesi altındaki Ford aracınız için ücretsiz çekici hizmeti sunulurken, aracınız yetkili servislerin güvenli ellerine teslim ediliyor. Euro Servis Yol Yardım hizmetinden faydalanmak için, 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattını aramanız, ardından Acil Yol Yardımı için 1'i tuşlamanız ve operatöre gerekli bilgileri temin etmeniz yeterli.
Her türlü boya kaporta onarımının yetkili servisler tarafından Ford mühendislik şartnamelerine göre onarılması sayesinde araçların boya kaporta garantisi sorunsuz devam ediyor ve aracınız onarımdan önceki durumuna getirilerek değeri korunuyor. Böylelikle aracınız hem garanti koşullarına uygun bir şekilde hem de sigorta poliçeniz kapsamında ücretsiz onarılması güvencesine kavuşuyor.
Garanti içi ve dışı tüm Ford araç sahipleri, bu hizmetten 31 Aralık 2011 tarihine kadar faydalanabilirler.
 
 
İkinci Elde İşçilik Bizden
İkinci el aracınıza ilk hediye bizden!
ikinci el bir Ford'unuz mu var?
Hemen 444 3673'ü arayın, Ford'unuzun bilgilerini çağrı merkezimizle paylaşın, sıradaki ilk bakımda işçilik ücreti ödemeyin. Ayrıca Ford yeleği bizden size ikinci bir hediye!
 
 
TÜV Muayene Ön Hazırlık
Ford Servis Farkını Hissedin
Ford aracınızı, TüvTürk araç muayenesine götürmeden, yetkili 
servislerimize getirin. Tüm eksiklerinizi giderelim, siz de araç 
muayenenizi bir defada, zaman kaybetmeden tamamlayın.
Ayrıntılı bilgi için Ford Direkt Hattı 444 3673
 
Yakıt Güvence Sistemi
Yakıt Güvence Sistemi
Ford aracınız yüksek kalite standartlarında üretilmiştir. Aracınızın verimliliğini ve performansı korumanın en önemli şartlarından biri kaliteli yakıt kullanımıdır. Düşük kaliteli yakıtın yakıt sisteminde korozyona sebep olduğu ve motorun ömrünü kısalttığı deneylerle kanıtlanmıştır. 

Aracınızı keyifle ve güvenle kullanabilmeniz için size özel bir hizmet sunuyoruz: 

Üreticiler tarafından sunulan yeni araç garantisi, yakıt kalitesinden doğabilecek yakıta bağlı arızaları içermemektedir. Bu sebeple; Ford ve Opet işbirliği ile geliştirilen bu hizmet, yakıta bağlı sorunları da önlemeyi ve aracınızın ömrünü uzatarak size üstün sürüş keyfini ve güvencesini sunmayı amaçlamaktadır. 

Yakıt Güvence sistemi ile OPET, 16 Ekim 2003 tarihinden itibaren satın alınan, Ford Otosan tarafından üretilen ve ithal edilen tüm araç sahipleri için, Araç standart garantisi ve varsa Uzatılmış Ford Güvence süresi boyunca akaryakıtlarını OPET istasyonlarından almaları durumunda, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt ediyor. 

TDCI motorunuzu korumak ve maksimum performans elde etmek için sadece EN590 ya da eşdeğeri yakıtlar kullanın.

TDCİ motorlu yeni nesil dizel araçlar, EN590 standardına uygun düşük kükürtlü (maksimum 50 ppm) yakıtlarla çalışmak için tasarlandılar. Çünkü EN590 standardında yakıtlar;
  • motorun performans kayıplarını önler,
  • motoru yüksek maliyetli arızalara karşı korur,
  • motorun kış aylarında çalışmasını kolaylaştırır,
  • düşük kükürt oranıyla çevreyi korur.
Bazı firmaların Ford standardını karşılayan dizel yakıtları aşağıdaki gibidir:
Opet-Ultra Euro Diesel, BP-Ultimate Diesel, Petrol Ofisi- EuroPo Diesel, Shell-V-Power Diesel, Total-Excellium Euro Diesel

 

Onarımlar

Onarımlar
Aracınızın tamirini ve bakımını yapan kişilerin, aracınızı geliştirip üreten kişiler tarafından eğitilmiş olduğunu bilmek rahatlatıcıdır. İster yeni, ister ikinci el olsun, aracınızın sorunsuz çalışması için size yardımcı oluyoruz.   Aracınızın onarıma ihtiyacı olduğunda, Ford Yetkili Satıcıları ve Yetkili Servislerinin sunduğu mükemmel hizmetten yararlanabilirsiniz: 
• Bütün yetkili satıcılarda bulunan görevli teknisyenler, doğrudan Ford tarafından eğitilmiştir
• Ford Orijinal Yedek Parçaları kullanılır 
• Sadece değiştirilmesi gereken parçalar değiştirilir 
• Ford Yetkili Satıcıları ve Yetkili Servislerinin kalite kontrol uygulamalarıyla üstün sonuçlar elde edilir 
• Bütün onarım işlemlerinin garantisi vardır. Yetkili Satıcılarımız size bu konuda bilgi verebilirler 
• Her yaştan araç için en uygun bakım çözümü belirlenir ve uygulanır.  
 
 
Mekanik Onarımlar
Ford aracınızın en iyi performansla çalışabilmesi için, aracınıza özel olarak üretilen yedek parçaları kullanın. Ford  Orijinal Yedek Parçaları, Ford Yetkili Satıcıları ve Yetkili Servislerinde sunulmaktadır.
 
  
Boya ve Kaporta Onarımları
Aracınızın tamir edilerek, kaza öncesindeki durumuna getirilmesi söz konusu olduğunda, benzersiz bilgi, teknoloji ve deneyime sahip boya ve kaporta uzmanlarından oluşan Ford Yetkili Servislerinin sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.  
 
Aracımın onarımı için neden Ford Yetkili Servislerine gitmeliyim?
• Kaporta ve boya işlemleri, günümüzde yüksek teknoloji ekipman kullanımı ve bilgi birikimi içermektedir.
• Ford Yetkili Servislerinde, kaporta onarımları yüksek teknoloji gerektiren ekipmanlar ve invertör punto teknolojisi ile fabrika standartlarında yapılmaktadır.
• Boya kalitesi için, yüksek partikül tutma kapasiteli filtrelenmiş  temiz ortamda, su bazlı boya teknolojisi ile boya işlemleri gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra su bazlı boya teknolojimiz ile çevreci ve temiz bir atmosfer sağlayarak, çevre kirliliği oluşmamasına katkı sağlamaktayız.
• Kalitesi düşük yedek parçalar ve konusunda uzman olmayan eğitim almamış atölyelerde yapılan kaza ve onarım işlemleri bu şartları sağlayamaz, güvenlik riski ve kalite sorunları ortaya çıkar.
Ford Yetkili Servisine gelin , aracınızdaki kaporta işlemleri ve boya sistemlerinde Ford Eğitimli Uzman Teknisyenlerimizden,  Ford kalite ve standartlarında hizmet alın.
Sizi ve Ford’unuzu güvence altına almak, Ford’unuzun ilk günkü değerini orijinal parçalar kullanarak korumaya çalışmak ve oluşabilecek zararlarınızı karşılamak için FKasko’yu oluşturduk. Sadece Ford markalı araçlara özel olarak hazırlanmış kaskonuz FKasko ile hem Ford’unuzu hem de sizi güvence altına almakla kalmıyor, aynı zamanda sunduğumuz geniş teminatlarla aracınızı huzur içinde kullanmanızı da sağlıyoruz.
 
 
blank image Daha fazla bilgi...
Mini Onarım Paketi
Mini Onarım Paketi Nedir?
Mini Onarım Paketi (MOP)
Küçücük hasarlar gözünüzde büyümesin!
Ford Servis’in yeni hizmeti MOP ile Ford’unuzda oluşan küçük kusurlara bakıyor ve bu hasarları büyük müdahalelere gerek kalmadan ufak bir ücret karşılığında onarıyoruz. Böylece parça değişimine gerek kalmıyor ve hem Ford’unuzun orijinalliği korunuyor hem de cebinizden cüzi bir miktar çıkmış oluyor.
Parça değişimine gerek kalmadan, Ford’unuzun orijinalliğini korumak istiyorsanız MOP hizmetinden yararlanmak üzere sizi de Ford yetkili servisine bekliyoruz.
 
 
blank image Daha fazla bilgi...
Cam Tamirleri
Ön camlarda oluşabilecek, nokta ya da yıldız şeklindeki vuruklar ve çatlakların kısa sürede yayılarak camı kullanılamaz hale getirmesi mümkündür. Mini Onarım Paketi, camın tümüyle değiştirilmesi maliyetinden çok daha düşük bir maliyetle bu sorunun önüne geçebilir. Hasarlı bölgeye, ileri teknolojik özelliklere sahip saydam reçine enjekte edilir ve kızılötesi ışık verilerek sertleştirilir. Bu sayede ön camınız sağlam ve yenisi kadar güvenli hale getirilir. 
 
 
 
Göçük Düzeltme
Kullandığımız özel ekipman sayesinde, aracın kaportasındaki göçükleri çektiriyor ve bu bölgeleri, boya gerektirmeden orijinal durumuna döndürüyoruz. Bu yöntem kaporta yüzeyindeki küçük göçüklere  uygulanabilmektedir.

 

Döşeme ve Plastik Onarımları
Oldukça uygun maliyetli bir işlemle, tamponlardaki çizik ya da çatlaklar gibi plastik aksamdaki küçük hasarların onarılarak, yeni görünümüne kavuşturulması yöntemidir. Özel bir tabancayla uygulanan iki bileşenli bir yapıştırıcı sayesinde parçanın, hemen hemen orijinaline yakın bir görünüşe sahip olması sağlanır.
 
Dış ve iç giydirme panellerini de yenileme maliyetlerinin çok daha altında onarıyoruz: 
• Koltuk ve tavan döşemesinin tamiri
• Tüm vinil, plastik ve deri iç döşemede vinil ve deri tamiri 
• Plastik tamiri/astarlama, tamponlar, dikiz ayna  çerçeveleri, spoylerler de dahil olmak üzere, hemen hemen her plastik aksamın yeniden döşenmesi ve renklendirmesi

 

Yaşa Hürmet

Düşük Maliyetli Tamir
Aracınızın yaşı ilerledikçe, özellikle ikinci el değerinin korunması için daha fazla bakım gerekebilir. Yenilenen parçaların ve sunulan bakım ve tamir hizmetlerinin son derece uygun fiyatları sayesinde, Ford aracınız kaç yaşında olursa olsun, maliyetleri düşük tutuyoruz.    
2005 model yılına kadar olan binek araçlarda ve tüm ticari araçlarda Ford Orijinal Yedek Parçalarının yanı sıra, Ford'un aksesuar ve yedek parça standartlarına uygun olarak üretilen Ford Alternatif Parçalarını da seçenek olarak sunuyoruz. Alternatif Parçalarının hepsi, Ford Otosan tarafından üstün kalite ve teknik standartlar göz önünde bulundurularak geliştirilmektedir. 

 

Kullanıcı El Kitapları

Aracınızın torpido gözünde bulunan kullanıcı el kitapları, garanti kitapçığı ve radyo kullanım kitapçığını mutlaka dikkatlice okuyunuz. Ayrıca aynı set içinden çıkan CD’yi de dinlemenizi önemle tavsiye ederiz.
Güncel kullanıcı el kitaplarını aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.
 
S-Max & Galaxy

 

Teknik Üstünlük

Ford marka aracınızı bizden daha iyi kimse tanıyamaz. Ford yetkili servislerinde aracınızın bakımları daima bilgisayarlı arıza tespit cihazları ve aracınız için özel tasarlanmış tamir takımları kullanılarak özel eğitim almış teknisyenlerce yapılır..

Kolaylık

Ford aracınızı yakından tanıyoruz. Bu nedenle size, tek bir kaynaktan doğru tamir ve bakım hizmetlerini, aksesuarları, sigorta ve finans paketlerini uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Esneklik

Ne kadar kişisel olursa olsun, her bir müşterimizin isteğini yerine getirmeye büyük önem veriyoruz. Üstelik bu yaklaşımımızı hizmetlerimizle de sınırlandırmıyoruz. Ford aracınızı isteğinize göre tam olarak kişiselleştirebilmeniz için zengin aksesuar seçenekleri de sunuyoruz.

Yakınlık

Ford Yetkili Satıcı ve Servislerinin yaygın ağıyla her zaman ve her yerde sizin ve aracınızın yanındayız. Yardıma ihtiyacınız olduğunda, hemen köşe başındayız.

Ford Orjinal Yedek Parçaları

Ford aracınız yola, her biri tüm diğer parçalarla uyumlu ve kusursuz bir biçimde çalışmak üzere tasarlanıp, geliştirilen Ford Orijinal Yedek Parçalarıyla çıkar. Aracınızın güvenliğinin ve performansının korunması için yine bu parçalarla yola devam etmesi önemlidir.

Araç Yaşına Bağlı Tamir Gereksinimi

Aracınız, yaşı ilerledikçe daha fazla bakım gerektirebilir. Son derece uygun fiyatlarla sunulan yedek parçalar ile tamir ve bakım hizmetleri sayesinde, Ford marka aracınızın yaşı ne olursa olsun, bu maliyetleri kontrol altında tutmanıza, sizin ve Ford marka aracınızın ihtiyaçlarını karşılayan en iyi çözümü seçmenize yardımcı oluyoruz.

 
Get Adobe Flash player